Giriş Yap

Hesabın yok mu? Şimdi Kaydol!

Şifremi unuttum?

Kayıt Ol

'Lütfen dikkat!' Bu bölümdeki bilgileri doğru ve eksiksiz giriniz. Yanlış girilen bilgiler tespit edilirse, hesabınız iptal edilir. Mail adresiniz onay maili geldiği için lütfen aktif kullandığınız maili giriniz.

Telegram botları; üyelerin sıkça sorduğu belli başlı sorulara otomatik olarak yanıt veren bir algoritmadır. Ayrıca bir diğer özelliği ise belirli aralıklar ile kanallarda duyurular, metinler, kurallar gibi paylaşımları insan eforuna gerek duymadan düzenli ve sistematik bir şekilde yayınlayan adeta birer robottur diyebiliriz. İsterseniz hazır telegram botlarını kullanabilir isterseniz de tüm platformlar için Telegram bot API kullanarak kendi botunuzu programlayabilirsiniz.

Eğer bir Telegram botundan mesaj almak istemiyorsanız bir kişiyi engeller gibi botu da kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Telegram botlarını en verimli şekilde kullanmak için kendi botlarınızı oluşturmanız en iyi yöntem gibi görünüyor. Telegram hali hazırda bir bot üreticisi değil ve kullanılan botların 99% u üçüncü şahıslar tarafından üretilmekte.

Bu botları kullanmak için ise ilk yapmanız gereken bot ekranına girip seçenekler kısmından ‘’Gruba Ekle’’ seçeneğini seçmelisiniz. Sonra eklemek istediğiniz botu yönetici olarak tanımlamalısınız. Daha sonra bot rehberinden gerekli komutları öğrenip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram gruplarında ya da Telegram kanallarında çok sık sorulan sorular ya da grup kuralları, grup bilgileri gibi bilgileri belirli aralıklarla paylaşan algoritmalar vardır. Bunlara Telegram botları denir. Telegram botları grup sahipleri ve kanal sahiplerinin oldukça işini kolaylaştıran robotlardır diyebiliriz.

Telegram botlarını isterseniz başkalarının hazırladığı botları grubunuza ekleyerek isterseniz de biraz programlama bilgisi ile kendiniz yazabilirsiniz. Bu konuda Telegram Bot API yazılımı işleri oldukça kolaylaştırmakta.

İşe yarar Telegram botlarını öğrenmek için telegramgruplari.com adresimizi takip etmeye devam edin!

32 Online